24KV-800A Внатрешен Vcb Rmu додатоци Вакуумски прекинувач

Краток опис:

Тип: прекинувач

Функција: Конвенционален прекинувач, заштита од дефект на прекинувач, заштита од прекумерна струја

Сертификат: ISO9001-2000, CCC

Олово Tme: 15-30 дена

Заштитен знак: AH-SRM-12/24

Пакет за транспорт: Кутии од иверица

Спецификација: 10 кг

Потекло: hejеџијанг, Кина


Детали за производот

Тагови на производи

Sf6 GIS 12kv Внатрешен Vcb Rmu додатоци Вакуумски прекинувач
Карактеристики на производот
· Лесна структура, мало контактно растојание (10 мм), брзо дејство, лесна работа, мал волумен и мала тежина.
· Времето на лак е кратко, бидејќи контактот е во вакуум, во основа нема лак, а многу малиот лак може да се изгасне за половина циклус (0,01 секунда), па затоа се нарекува прекинувач на половина циклус и нема што да направи со струјата.
· Брзината на диелектрично закрепнување на контактниот јаз е брза.
· Долг работен век.
· Помалку одржување и превенција од пожарТехнички параметри
Бр. Ставка Единица Вредност
1 Номинална фреквенција Хз 50
2 Номинална струја A 630
3 Оценето Кратко време Издржи струја КА 20/25
4 Оценет врв издржи струја КА 63
5 Времетраење на краток спој со оцена s 2
6 Оценет краток спој што прави струја КА 63
7 Време на работа Времиња 5000
Применливи условиВисина: 0002000м;
Температура на амбиентален воздух: -45ºC ~+50ºC;
Релативна влажност: дневен просек ≤95%, месечен просек ≤90%; Не е погоден за инсталации каде што има чести и тешки вибрации, водена пареа, гас, хемиски корозивни наслаги, прскање сол, прашина и нечистотија и опасност од пожар и експлозија инсталации кои очигледно влијаат врз перформансите на механизмот.
Номиналниот притисок на гасот SF6 е 0.04MPa, а гасот SF6 ги исполнува барањата од GB/T 12022-2014 „Industrial SF6.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја