Свиткана епоксидна смола за кабинет од 1,4 метри

Краток опис:

Место на потекло: Hejеџијанг, Кина

Име на бренд:  Тиметриски

Тип: Контактна кутија за изолатори

Материјал: Епоксидна смола

Апликација: Висок напон

Номинален напон: 40,5КВ

Јачина на истегнување: одлично

Име на производ: плоча за виткање

боја: кафеава, црвена

Тековно: 630А ~ 4000А

Функција: Практично и издржливо

Пакување: Картон со меур

ОЕМ: Прифати

Употреба: натпревар со 40,5kv контактна кутија


Детали за производот

Тагови на производи

Свиткана плоча епоксидна смола за кабинет од 1,4 метри

Опис:

1. Производот усвојува епоксидна смола материјал со APG технологија
2. Добива високо ниво на изолација, интензитет и стабилност.
3. Со убав изглед, степени на оптоварување на свиткување повисоко, широко користени во прекинувачот ABB
4. Обезбедува различни спецификации врз основа на големината на електричната струја за избор на корисникот, и се продава добро и дома и во странство,

Детали:

Големина: 558*416*218
Боја: кафеава, црвена
Бренд: Тиметриски
Номинален напон: 40,5kV
MOQ: 1 парчиња
Вчитување порта: Шангај / Нингбо
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Време на испорака: во рок од 20 дена, зависи од количината на нарачката
Пакување: 1. Секој е завиткан со пластична фолија 2. Спакуван во картонски кутии 3. Картоните се запечатени во дрвена кутија 4. Случаите се врзуваат надворешно со железни ремени

Bent Plate Epoxy Resin for 1.4m cabinet LYC258

Свиткана плоча епоксидна смола за кабинет од 1,4 метри

Технолошки процес:

1. Усвојува епоксидна смола автоматски гел за занаетчиство што е производство на занает APG. Производ прекрасен, машина, електрични перформанси се вклопуваат.
2. Усвојува производство на епоксидна смола со висока цврстина, одлична способност на машината и усвојува систем за рецепти со ниска реакција, материјалот се зацврстува бавно, стресот на телото на производот е низок. Максималното поле ја подобрува способноста на машината на производот.
3. Додава активен силициум диоксид во прав, дополнително ја подобрува способноста на машината за епоксидни смоли, многу обезбедува долгорочно изолирање на добра електрична изолација при влажна работна средина.
4. Додава органска боја, Боја на производот и сјај светла, Не ги намалува производите што ги изолираат перформансите

Високонапонска епоксидна смола Виткачка плоча АВ Тип

Свитканата плоча од 40,5КВ (KYN61) е епоксидна смола APG структурна структура за формирање гел за притисок, која се користи во различни ормари со преклопници за рачни колички и игра улога на изолација на изолација и транзиција на поврзување.

Состојба на работа

1. Висина: 0001000м
2. Амбиентална температура на -30 ℃ до +40 ℃, дневната просечна температура не треба да надминува 30.
3.. Дневниот просек на релативна влажност е помал од 95%, просечниот месечен е помал од 90%.
4. Работната средина треба да биде без пареа, гас, хемиско -корозивно таложење, солена магла, прашина, нечистотија и други опасни експлозивни средства, што сериозно ќе влијае на изолацијата и спроводливоста на производите.
5. Работната средина не треба да биде редовна вибрација или сериозни испакнатини.

Пакување и испорака

Продажба на единици: Единствена ставка
Големина на едно пакување: 6,2X4,8X3,6 см
Единствена бруто тежина: 7.000 кг
Тип на пакет:
1. Секој е завиткан со пластична фолија
2. Спакувани во картонски кутии
3. Картоните се запечатени во дрвена кутија
4. Случаите се врзуваат надворешно со железни појаси


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја