Блендборд изолациона епоксидна смола 40,5kv

Краток опис:

Место на потекло: Hejеџијанг, Кина

Име на бренд: Timetric

Број на модел: LYC263

Тип: Контактна кутија за изолатори

Материјал: Епоксидна смола

Апликација: Прекинувач со висок напон, висок напон

Номинален напон: 40,5КВ

Јачина на истегнување: одлично

Име на производ: Плоча за виткање

боја: кафеаво црвено

Номинален напон: 40,5КВ

Употреба: натпревар со 40,5kV контактна кутија

Пример: Примерок Достапен


Детали за производот

Тагови на производи

Изолациона епоксидна смола од блендборд 40,5kv

Опис:

1. Производот усвојува епоксидна смола материјал со APG технологија

2. Добива високо ниво на изолација, интензитет и стабилност.

3. Со убав изглед, степени на оптоварување на свиткување повисоко, широко користени во прекинувачот ABB

4. Обезбедува различни спецификации врз основа на големината на електричната струја за избор на корисникот, и се продава добро и дома и во странство,

Детали:

Модел бр: Блендборд изолациона епоксидна смола 40,5kv
Боја: кафеава, црвена
Бренд: Тиметриски
Номинален напон: 40,5kV
MOQ: 1 ЕЕЗ
Вчитување порта: Шангај / Нингбо
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Време на испорака: во рок од 20 дена, зависи од количината на нарачката
Пакување: 1. Секој е завиткан со пластична фолија 2. Спакуван во картонски кутии 3. Картоните се запечатени во дрвена кутија 4. Случаите се врзуваат надворешно со железни ремени
Blendboard Insulating Epoxy Resin 40.5kv LYC263

Мешана плоча изолациона епоксидна смола 40.5kv LYC263

Технолошки процес:

1. Усвојува епоксидна смола автоматски гел за занаетчиство што е производство на занает APG. Производ прекрасен, машина, електрични перформанси се вклопуваат.
2. Усвојува производство на епоксидна смола со висока цврстина, одлична способност на машината и усвојува систем за рецепти со ниска реакција, материјалот се зацврстува бавно, стресот на телото на производот е низок. Максималното поле ја подобрува способноста на машината на производот.
3. Додава активен силициум диоксид во прав, дополнително ја подобрува способноста на машината за епоксидни смоли, многу обезбедува долгорочно изолирање на добра електрична изолација при влажна работна средина.
4. Додава органска боја, боја на производот и сјај светла, Не ги намалува перформансите на производот

Внатрешна црвена изолација Бендборд епоксидна смола Контактна кутија за прекинувач 40.5KV

1. Општ опис

Контактната кутија е формирана од епоксидна со APG технологија, се користи за изолација на изолација и приклучување на различни камиони со прекинувачи.

1. Усвојува епоксидна смола автоматски гел за занаетчиство што е производство на занает APG. Производ прекрасен, машина, електрични перформанси се вклопуваат.
2. Усвојува производство на епоксидна смола со висока цврстина, одлична способност на машината и усвојува систем за рецепти со ниска реактивна активност, материјалот се зацврстува бавно, стресот на телото на производот е низок. Максималното поле ја подобрува машинската способност на производите.
3. Додава активен силициум диоксид во прав, дополнително ја подобрува способноста на машината за епоксидни смоли, многу обезбедува да се изолира долгорочно одржување на добри електрични изолациони перформанси под влажна работна средина.

2. Апликација

Употреба: висок напон
Материјали: епоксидна смола
Тип: изолатор
Спецификација: Контактна кутија од серијата CH3, кутија за контакт, дополнителна опрема, изолациона кутија за контакти.

3. Услов за работа

● Висина: 0001000м
Temperature Температура на околината:+40 ° C ~ 10 ° C
● Релативната влажност не смее да биде повеќе од 95% на+20 ° C температура на околината.
● НЕМА гас или прашина што можат сериозно да влијаат на изолацијата на контактната кутија. без експлозивна или корозивна супстанција.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја