Кафеава контактна кутија за прекинувач за електрична мрежа

Краток опис:

Место на потекло: Hejеџијанг, Кина

Име на бренд: Тиметриски

Тип: Скокање со изолација

Материјал: епоксидна смола

Апликација: Висок напон

Номинален напон: 24Кв

Јачина на истегнување: > 10 кн

номинална струја: 630-1600А

технологија: APG


Детали за производот

Тагови на производи

Браун Контактна кутија за прекинувач за електрична мрежа

Опис:

1. Производот усвојува епоксидна смола материјал

2. Добива високо ниво на изолација, интензитет и стабилност.

3. Обезбедува различни спецификации врз основа на големината на електричната струја за избор на корисникот

4. Кутијата за контакти е формирана од епоксидна со APG технологија

Детали:

Име на модел: CH3-24/225 Контактна кутија
Бренд: Тиметриски
Тип: Контактна кутија
Апликација: Висок напон / прекинувач
Боја: кафеава, црвена
Сертификат за производ: CE и ISO 9001: 2000
Номинален напон: 24 КВ
Номинална струја: 30630-1600А
MOQ: 10 ЕЕЗ
Пакување: 1. Секој од нив е завиткан со пластична фолија2. Спакувани во картонски кутии 3. Картоните се запечатени во дрвена кутија 4. Случаите се врзуваат надворешно со железни ремени
Вчитување порта: Пристаниште во Шангај / пристаниште Нингбо
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Време на испорака: во рок од 15 дена, зависи од количината на нарачката
Дополнителни:

1. ОЕМ се добредојдени

2. Висок квалитет и навремена испорака

3. Разумна цена

4. Во различни дизајни и спецификации

Brown Contact Box For Electrical Network Switchgear LY108

Браун Контактна кутија за прекинувач за електрична мрежа

Применлива работна средина:

1. Внатрешна инсталација.2. Висина: 0001000м.3. Температура на околината: +40 ° C ~ 5 ° C.4. Релативната влажност не смее да биде повеќе од 85%на+20 ° С температура на околината.5. НЕМА гас, пареа или прашина што можат сериозно да влијаат на изолацијата на контактната кутија, без експлозивна или корозивна супстанција

За нас:

Ние сме специјалисти за компоненти со среден напон и висок напон со епоксидна смола, како што се арматурни прекинувачи 12KV, 24 KV, 36KV и 40.5KV, контактна кутија, изолатори, трансформатори. 630A, 1250A, 2500A, 3150A и 4000A контактна кутија, контакт со клуб, фиксен контакт, контакт со рака и контакт со вилица. Автоматски прекинувач 630A и 1250A VS1. Автоматски прекинувач 630A и 1250A ZN85-40.5. Прекинувач за заземјување 12KV и 24KV. Компоненти за високонапонски прекинувачи KYN28A-12 и KYN61!


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја