Сензор за епоксидна смола за изолација за прекинувач 12KV

Краток опис:

Место на потекло: Hejеџијанг, Кина

Име на бренд: Тиметриски

Тип: Изолатор

Материјал: Епоксидна смола

Апликација: Висок напон

Номинален напон: 12кв

Јачина на истегнување: одлично

Име на производ: изолатор/сензор

Боја: Црвено

Употреба: Заштита од изолација

Димензија: 105*140


Детали за производот

Тагови на производи

Епоксиден смола изолатор Сензор за прекинувач 12KV

Карактеристики: 

1. Изолатори на епоксидна смола, сензор, поврзете се со наполнет уред за прикажување, што се користи во апликација на разводни уреди.

2. Направено од епоксидна смола, завршено е со комплициран процес.

3. Епоксидна смола вакуумско лиење, APG епоксидна смола желатин под притисок, формирање на течен силика гел, ние секогаш ги снабдуваме производите со најдобар квалитет.

4. Може да се открие со помош на рендгенски инструмент, инструмент за биро, машина за тестирање на термички циклус.

5 Обезбедува различни спецификации врз основа на големината на електричната струја по избор на корисникот и се продава добро дома и во странство,

За нас:

Ние сме специјалисти за компоненти со среден напон и висок напон со епоксидна смола, како што се арматурни прекинувачи 12KV, 24 KV, 36KV и 40.5KV, контактна кутија, изолатори, трансформатори. 630A, 1250A, 2500A, 3150A и 4000A контактна кутија, контакт со клуб, фиксен контакт, контакт со рака и контакт со вилица. Автоматски прекинувач 630A и 1250A VS1. Автоматски прекинувач 630A и 1250A ZN85-40.5. Прекинувач за заземјување 12KV и 24KV. Компоненти за високонапонски прекинувачи KYN28A-12 и KYN61!

Ние ќе ви дадеме најдобар квалитет и цена!

Епоксидна смола 12KV сензор за изолација За разводни уреди  

Изолатор: Станува збор за специјална контрола за изолација, позната и како потпорни изолатори, која делува како потпорна жица и спречува струјата да се врати на земјата, зголемувајќи го растојанието на ползење.

Сензор: Двата долни завртки дејствуваат како проводници за да индуцираат струја и пренесуваат информации на екранот во живо.

Epoxy Resin Insulator Sensor For Switchgear LYC113 12KV

Сензор за епоксидна смола за изолација за прекинувач 12KV

Детали:

Големина: φ105*135 ~ 155 или според барањата на клиентите)
Бренд: Тиметриски
Тип: Изолатор/сензор
Апликација: Висок напон / прекинувач
Боја: кафеава, црвена
Сертификат за производ: CE и ISO 9001: 2000
Номинален напон: 12kV
MOQ: 50 ЕЕЗ
Пакување: Според барањата на клиентите
Вчитување порта: Пристаниште во Шангај / пристаниште Нингбо
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union
Време на испорака: во рок од 20 дена, зависи од количината на нарачката
Дополнителни:

1. ОЕМ се добредојдени

2. Висок квалитет и навремена испорака

3. Разумна цена

4. Во различни дизајни и спецификации

Разликата помеѓу изолатор и сензор

The difference between insulator and sensor

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја