Производи

  24KV-800A Indoor Vcb Rmu Accessories Vacuum Circuit Breaker

  24KV-800A Внатрешен Vcb Rmu додатоци Вакуум Ci ...

   Sf6 GIS 12kv Затворен Vcb Rmu додатоци Вакуумски прекинувачи Автоматски карактеристики Карактеристики на производот · Лесна структура, мало растојание за контакт (10 мм), брза акција, мала работа, мал волумен и мала тежина. · Т ...
  K75-95 High Voltage Fireproof PA66 Switch Cabinet Cable Clip

  K75-95 Високонапонска огноотпорна PA66 прекинувачка кабина ...

   Високонапорен огноотпорен PA66 прекинувач за кабинет Кабел за стегач Високонапонскиот кабел за кабелска кабина усвојува пламен -отпорни најлон, кој има добри пламен retardant перформанси, висока цврстина, издржлив ...
  630A Spring Flat Contact for VCB

  630A Пролетен рамен контакт за VCB

   630А пролетен рамен контакт за VCB 1. Сертификат: ISO9001: 2000 2.Употреба: Вакуум прекинувач 3. Сечила за контакт: 12 парчиња 4. струја на контакт на лале: 630A 5.материјал: бакар обложен со сребро 6.t ...
  Ah3-12kv 270 4000A Red Brown Epoxy Resin Insulated Contact Box

  Ah3-12kv 270 4000A Црвена кафеава епоксидна смола инсула ...

   Диспалија на производот Црвена кафеава епоксидна смола Изолирана контактна кутија 4000A за прекинувач за 12KV Номинален напон 10kV Максимален напон 12kV Номинална струја 3150-4000A Материјал ...
  1000A Spring Flat Contact For VCB

  1000А Пролетен рамен контакт за VCB

   1000А пролетен рамен контакт за VCB 1.ориентна струја на контакт на лале: 1000А 2.материјал: бакар обложен со сребро 3.колук -контакт што се користи во прекинувачи. Изработени од повисока 99,9% чиста бакарна цевка Т2, ...
  China High Voltage Black Insulated Rod

  Кина Висок напон Црна изолирана прачка

   Кина Висок напон Црно изолирана прачка Опис: VS1 (ZN63) -12 тип Странична инсталација внатрешен високонапонски вакуумски прекинувач е Затворен високонапонски разводни уреди, Се однесува на номинален напон 12kv ...
  24kv insulator contact box for electrical equipment

  Контактна кутија за изолатор 24kv за електрична опрема ...

   Контактна кутија за изолатори за 24kv за детали за електричната опрема наведени во долниот дел: Материјал: Епоксидна смола Номинална струја: 3150-4000A Номинален напон: 24KV Максимален напон: 24KV Технологија: APG технологија Примена ...
  Epoxy Resin post insulators For Switchgear

  Епоксидна смола поставувајте изолатори за прекинувач

   Епоксидна смола пост изолатори за прекинувач Тоа е специјална изолациска контрола, позната и како потпорни изолатори, која делува како потпорна жица и спречува струјата да се врати на земјата, ...
  High Voltage Contact Box Insulator CH3-10Q/250

  Контактна кутија со висок напон Изолатор CH3-10Q/250

   Пакување и испорака Детали за пакување: стандарден пакет за извоз со иверица или според потребното пристаниште: Нингбо/Шангај Опис на производот CH3-10Q/250 изолација Детали за контактна кутија l ...
  40.5kv epoxy resin Contact Box for Handcart Switchgear CH2A-40.5

  40,5kv епоксидна смола Контактна кутија за рачна количка ...

   Пакување и испорака Пакување Детали стандарден пакет за извезување со иверица или според потребното Порт Нингбо/Шангај Опис на производот 40.5kv Контактна кутија за рачни колички.
  40.5kv Shielding Contact Box for switchgear in epoxy cast resin

  40,5kv Заштитна контактна кутија за разводни уреди во ...

   Пакување и испорака Детали за пакување: стандарден пакет за извоз со иверица или според потребното пристаниште: Нингбо/Шангај Опис на производот 40.5kv Заштитна контактна кутија за разводни апарати ...
  12kv 630A Three-Position Load break Switch

  Прекинувач за прекин на оптоварување од 12kv 630A со три позиции

   Детали за производот: Технички параметри 12KV Содржина Единица параметар Номинален напон KV 12 Номинална фреквенција HZ 50 Номинална валута A 630 Оценет краток спој издржат струја KA 20/25 Оценет ...
123456 Следно> >> Страна 1 /8